Які законопроєкти реєструє і за що голосує народний депутат?
Цей розділ буде корисним громадянам, які хочуть промоніторити роботу народного депутата, обраного за їхнім округом: як він голосує за важливі для них питання, чи виконує свої обіцянки і чи не задіяний у корупційних історіях. Також дані допоможуть оцінити доброчесність певних парламентарів або політичних сил і вирішити, чи варто їх підтримувати на наступних виборах.
Відстежувати ефективність роботи народного депутата
Скільки законопроєктів він зареєстрував, скільки із них стали чинними актами, як часто він голосує «за» або «проти», коли не голосує взагалі, та якого відсотка засідань не відвідав.
Як народний обранець виконує свої обіцянки та голосує за важливі для вас питання
Наприклад, кандидат під час зустрічей із виборцями або у своїй програмі обіцяв сприяти відкриттю ринку землі. За допомогою відкритих даних ви можете перевірити, чи дійсно він подав відповідний законопроєкт або чи підтримав схожу ініціативу інших депутатів.
Контролювати, чи не брав обранець участі у скандальних голосуваннях
Ви почули на телебаченні, що нещодавно Парламент ухвалив якийсь скандальний законопроєкт, який містить корупційні ризики чи шкодить суспільним або державним інтересам. За допомогою даних про поіменні голосування депутатів ви можете дізнатися повний список тих, хто його підтримував.
Викривати випадки корупції, коли депутати лобіюють чиїсь інтереси
Досліджуючи тексти зареєстрованих законопроєктів, журналісти чи громадські активісти інколи виявляють, що депутати переслідують інтереси певних промислових чи політичних груп.
Виявляти «поправкових спамерів»
Це ще один приклад депутатських зловживань. Суть полягає у тому, що коли парламентарі хочуть відтермінувати ухвалення якогось закону, вони спеціально подають до нього величезну кількість правок.
Зверніть увагу
Якщо ви також вирішили шукати депутатську корупцію, то пам’ятайте, що лобістськими можуть бути не лише цілі законопроєкти, а й окремі правки, запропоновані народними обранцями.