Як перевірити надійність контрагента?

Тут ви дізнаєтеся, як перевірити, чи сумлінно компанія сплачує податки та чи фігурує у судових провадженнях. Інформація буде корисною представникам бізнесу для оцінювання репутації потенційного партнера та ризиків співпраці з ним, а журналістам і громадським активістам – для перевірки учасників державних тендерів, компаній-забудовників або будь-яких інших юридичних осіб, що фігурують у розслідуваннях.
Представлена інформація станом на 23 лютого 2022 року

Де шукати дані

Які сервіси допоможуть

Аналітична система «YouControl»
Аналітична система «Clarity Project»
«Опендатабот» у месенджерах: Telegram, Viber

Що саме можна перевірити

Чи має компанія або підприємець податковий борг
Це – один із маркерів надійності, на які обов’язково потрібно звертати увагу. Якщо підприємство не платить податків – воно може бути фіктивним або має фінансові труднощі, тому співпрацювати з ним ризиковано.
Оцінити доходи контрагента
Часто у бізнесу чи журналістів-розслідувачів виникає потреба дізнатися про доходи компанії, щоб зрозуміти, наскільки масштабною є їхня діяльність. Фінансова звітність юридичних осіб-платників податку на прибуток публікується у відкритому доступі на Порталі відкритих даних.
Дізнатися про судові справи, у яких фігурувала компанія
Інформація із судового реєстру – один із найнадійніших способів оцінити репутацію юридичної особи. Тут можна дізнатися про спори із контрагентами через порушення умов договорів, примусове стягнення боргів, махінації зі сплатою податків, відмивання коштів і сумнівні операції з грошима чи майном.
Завантажити повну інструкцію
Як перевірити надійність контрагента?

Інші можливості відкритих даних