Як виявити корупцію за допомогою Єдиного державного реєстру судових рішень?
У цьому розділі ви дізнаєтеся про судові дані. Вони будуть корисні журналістам і громадським активістам, які хочуть дізнатися про справи, у яких фігурує певний посадовець, виявити корупційні ризики у державному відомстві або просто натрапити на цікаву тему для розслідування.
У випадку із державним посадовцем ви можете знайти, що він вчинив корупційне правопорушення – отримав хабар, не подав декларації, діяв в умовах конфлікту інтересів. Натрапити на тему для цікавого розслідування можна у змісті будь-якого судового документу. Перевіряти у судових реєстрах варто не лише посадовців, а й будь-яких фігурантів ваших розслідувань.
Дізнатися про корупцію у певному відомстві.
У 2017 році журналістка Bihus.Info, читаючи у реєстрі судових рішень документи, в яких фігурували бронетанкові заводи, натрапила на історію, що вони закуповували запчастини у підставних фірм. Для програми зняла про це сюжет, але кінцевих бенефіціарів схеми тоді виявити не вдалося. Лише за два роки тема дістала продовження і переросла у гучне розслідування.
Моніторити судові рішення за певними видами злочинів.
У такий спосіб регулярно шукає теми для публікацій інтернет-видання «Судовий репортер», чиї журналісти читають у реєстрі вироки за корупційні правопорушення, злочини проти національної та громадської безпеки тощо.