Як перевірити, чи має компанія або підприємець заборону на участь у публічних закупівлях?

У цьому розділі ви дізнаєтеся про «чорні списки» Антимонопольного комітету України (АМКУ) – перелік компаній і підприємців, яким заборонено брати участь у публічних закупівлях за раніше вчинені антиконкурентні дії. Ці списки допоможуть виявляти випадки, коли такі суб’єкти господарювання, попри заборону, продовжують брати участь у тендерах, або – недоброчесні замовники спеціально уникають відкритих торгів, щоб укласти контракт із ними.

Де шукати дані

Які сервіси допоможуть

Що саме можна перевірити

Компанія, попри заборону, продовжує брати участь у публічних закупівлях.
Доволі часто такі компанії чи підприємці продовжують подаватися на торги, вказуючи у документах недостовірні відомості про відсутність заборони. Проте за Законом «Про публічні закупівлі» замовник зобов'язаний відхилити пропозицію цього учасника. Тому, якщо ви знайшли такий випадок – варто повідомити про це установу, яка проводить тендер.
Компанія укладає контракти із замовником за переговорною процедурою.
Фірмам і підприємцям, внесеним у «чорні списки» АМКУ, заборонено брати участь саме у відкритих торгах, але вони можуть укладати контракти з бюджетними установами за переговорною процедурою. Тому часом недоброчесні замовники спеціально «дроблять» предмети закупівель на суми до 50 тисяч гривень, щоб підписати контракти із підрядниками, яким заборонено брати участь у публічних закупівлях.

Зверніть увагу

Постановою Кабміну №1178 на період дії воєнного стану замовникам дозволилизакуповувати за переговорною процедурою товари та послуги вартістю до 100 тисячгривень, послуги поточного ремонту до 200 тисяч гривень і роботи до 1,5 млнгривень.
Завантажити повну інструкцію
Як перевірити, чи має компанія або підприємець заборону на участь у публічних закупівлях?

Інші можливості відкритих даних