Як аналізувати медичні закупівлі?

У цьому розділі ми продовжимо розглядати тему публічних закупівель. А саме – детальніше поговоримо про медичні закупівлі, які саме порушення у них найчастіше трапляються, на що звертати увагу та які дані допоможуть їх виявити.

Де шукати дані

Що саме можна перевірити

Замовник закупив дорожчий аналог ліків.
Більшість ліків від певної хвороби мають у своєму складі одні й ті самі діючі речовини, тому завжди можна підібрати дешевший аналог від іншого виробника. Але досліджуючи медичні закупівлі, можна наштовхнутися на ситуацію, коли медустанова прописала в тендерній документації, що хоче закупити виключно конкретне найменування ліків від певного виробника. Часто ці препарати коштують дорожче за аналоги – тобто бюджетні гроші можуть використовуються неефективно. Приклад такої історії можна побачити у розслідуванні мережі «Dozorro» про закупівлі лікарень Кіровоградської області.
Замовник прописав у тендерній документації дискримінаційні вимоги під певного учасника чи виробника.
Найбільш типові «заточки», які можна зустріти, аналізуючи медичні закупівлі, – бюджетна установа вимагає надати гарантійні листи, щоб ліки мали лише певне фасування, або хоче закупити одним лотом препарати різних виробників, і у такий спосіб на тендер можуть податися виключно компанії-посередники.
Завантажити повну інструкцію
Як аналізувати медичні закупівлі?

Інші можливості відкритих даних