Як дізнатися, які підприємства забруднюють довкілля у вашій місцевості?

Здоров’я та тривалість життя людини напряму залежить від екологічної ситуації в місцевості, де вона живе. Тому дані про стан довкілля та суб’єкти господарювання, які його забруднюють, можна вважати одними з найважливіших, які знадобляться кожному. У цьому розділі ви дізнаєтесь, як перевірити, чи є у вашому населеному пункті підприємства, що виробляють шкідливі хімічні речовини, забруднюють повітря чи займаються псевдоутилізацією небезпечних відходів.

Де шукати дані

Зверніть увагу

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів від травня 2021 року не оновлювало наборів даних на порталі, окрім Переліку дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єктів 1, 2, 3 груп, виданих Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів.

Який сервіс допоможе

SaveEcoBot у Telegram та Viber

Що саме можна перевірити

Дізнатися, чи є у вашій місцевості підприємства, які забруднюють повітря
Завдяки даним про видані дозволи на викиди в атмосферу ви можете дізнатися, чи є у вашому населеному пункті підприємства-забрудники і як їх багато. Це допоможе приблизно оцінити, наскільки безпечною може бути екологічна ситуація для вашого здоров’я.
Перевірити, чи має ліцензію на викиди в атмосферу певна компанія
Ви помітили, що у вашому місті з’явився новий завод, котельня або інше підприємство, які забруднюють повітря? Завдяки відкритим даним можна перевірити, чи має воно відповідну ліцензію, і у разі виявлення  порушення – звернутися до правоохоронних органів.
Дізнатися, чи є у вашій місцевості підприємства, які виготовляють небезпечні хімічні речовини
Загрозу для вашого здоров’я може становити не лише забруднене повітря, а й небезпечні хімічні виробництва. Про вже наявні підприємства та появу нових вам розкажуть відкриті дані про видані ліцензії.
Виявляти «псевдоутилізаторів»
На жаль, лише невеликий відсоток компаній, які мають ліцензії на перероблення відходів, реально цим займаються. На практиці більшість фірм лише отримують гроші за утилізацію, зберігають небезпечне сміття без належних умов, а потім просто викидають на звалище. У такий спосіб вони самі чинять шкоду природі. З інструкції дізнаєтеся, як виявляти подібних «псевдоутилізаторів».
Завантажити повну інструкцію
Як дізнатися, які підприємства забруднюють довкілля у вашій місцевості?

Інші можливості відкритих даних