Як дізнатися, хто орендує та приватизує державне майно?

У цьому розділі ви ознайомитеся із даними електронної системи «Prozorro.Продажі». Передусім вони будуть цікаві представникам бізнесу, адже тут можна знайти інформацію про майно чи активи, які виставлені на продаж або доступні для оренди. Також за допомогою цієї системи журналісти та громадські активісти мають змогу контролювати, що держава продає чи здає в оренду, кому та за якою ціною.

Де шукати дані

Які сервіси допоможуть

Що саме можна дізнатися

Про майно та активи, які держава передала на приватизацію, продає чи здає в оренду.
Моніторячи дані у системі «Prozorro.Продажі», бізнес може натрапити на цікаві для нього лоти та придбати нерухомість, обладнання, сировину чи інші необхідні речі. Натомість активісти мають змогу контролювати, як державні та комунальні установи розпоряджаються своїм майном – від брухту до величезних виробничих комплексів. А для журналістів ця інформація може стати приводом для цікавих публікацій.
Контролювати ціни, за якими майно продають чи орендують.
Якщо до появи системи «Prozorro.Продажі» цю інформацію доводилося отримувати через письмові запити, то зараз її можна дізнатися буквально у кілька кліків. Тут зберігаються дані про початкову ціну лоту, як торгувалися учасники та за скільки зрештою майно було продане за результатами аукціону. Ви можете легко порівняти ці дані з ринковими цінами.
Хто став новим власником чи орендарем.
Часом дослідження переможця аукціону може перерости у цікаве журналістське розслідування.

Зверніть увагу

Згідно з Постановою Кабміну №634, на період дії воєнного стану в системі «Prozorro.Продажі» прихована інформація про учасників та переможців аукціонів з оренди майна. Але відомості про учасників та переможців торгів із приватизації чи продажу державної власності залишаються доступними.
Завантажити повну інструкцію
Як дізнатися, хто орендує та приватизує державне майно?

Інші можливості відкритих даних